عدد آخرین بازیکن برنامه استقلال استقلال تهران

عدد: آخرین بازیکن برنامه استقلال استقلال تهران استقلال یعقوب کریمی مدیر برنامه بازیکن استقلال

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ناهمسویی معامله‌گران

روز چهارشنبه، فضای بازار ارز آرام تر شد و قیمت دلار نوسانات کمتری را تجربه کرد. شاخص بازار ارز که روز سه شنبه با 15 تومان زیاد کردن به بهای 3 هزار و 868 تومان

ناهمسویی معامله‌گران

ناهمسویی معامله گران

عبارات مهم : بازار

روز چهارشنبه، فضای بازار ارز آرام تر شد و قیمت دلار نوسانات کمتری را تجربه کرد. شاخص بازار ارز که روز سه شنبه با 15 تومان زیاد کردن به بهای 3 هزار و 868 تومان رسیده بود، روز چهارشنبه با رشد جزئی 3 تومانی به قیمت 3 هزار و 871 تومان رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که نوسان گیران فردایی تلاش داشتند با تحرکات خود دامنه نوسانات را اوج ببرند. به گفته فعالان، بازیگران فردایی از ساعت 3 بعدازظهر روز سه شنبه خریدهای ارزی خود را افرایش دادند و توانستند قیمت را حتی تا محدوده 3هزار و 880 تومان بالاتر ببرند.

به اعتقاد آنها، فردایی ها قصد داشتند با بالاتر بردن قیمت در ساعات غیررسمی بازار، قیمت ابتدای روز چهارشنبه را تحت تاثیر قرار دهند. در این میان، روز چهارشنبه نیز با تحرکات بازیگران آتی شروع شد، ولی علی رغم انتظارشان معامله گران نقدی همراه آنها شدند و قیمت نوسان زیادی را تجربه نکرد.

ناهمسویی معامله‌گران

در واقع واکنش‌ها بازیگران فردایی و نقدی در روز چهارشنبه متفاوت بود. در حالی که فردایی ها انتظار رشد قیمت را داشتند و تلاش می کردند بازیگران نقدی را تحت تاثیر خود قرار دهند، این اتفاق رخ نداد. همراه نشدن بازار نقدی موجب شد که معامله گران فردایی نیز عقب نشینی کنند و با زیاد کردن فروش این دسته قیمت درمعاملات آتی به زیر محدوده 3هزار و 880 تومان بازگشت.

به گفته فعالان، عوامل متفاوتی در انتظارات و جهت گیری متناقض بازیگران فردایی و نقدی نقش داشت. بازیگران ارزی از یکسو انتظار داشتند، با توجه به زیاد کردن سنتی تقاضا در ماه ششم سال بتوانند قیمت را با نوسان بیشتری مواجه کنند. از سوی دیگر، تثبیت دلار بالای سطح 3هزار و 850 تومان این انتظار را به وجود آورده بود که معامله گران فنی بازار نیز با شدت بیشتری اقدام به خرید ارز کنند. از نظر آنها، تثبیت قیمت بالای یک سطح مقاومتی نشان دهنده میل به زیاد بازار جهت رشد است.

روز چهارشنبه، فضای بازار ارز آرام تر شد و قیمت دلار نوسانات کمتری را تجربه کرد. شاخص بازار ارز که روز سه شنبه با 15 تومان زیاد کردن به بهای 3 هزار و 868 تومان

با این حال، توجه بازیگران نقدی بازار در روز چهارشنبه به نکات دیگری جلب شده است بود. به گفته فعالان، اوج نبودن قیمت حواله درهم و عرضه بازیگران بازارساز دو عاملی بودند که این دسته از بازیگران با توجه به آن در خریدهای ارزی احتیاط کردند. در کنار این، بازیگران نقدی اعتقاد داشتند دلار جهت عبور از محدوده 3هزار و 880 تومان نیاز به حجم بیشتری از تقاضا دارد. آنها باور داشتند روز سه شنبه بخش زیادی از معامله گران به علت تعطیلات پیش روی عید قربان در بازارهای همسایه وارد بازار شدند و خریدهای خود را انجام دادند. این در حالی بود که در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه چنین فضایی در بازار وجود نداشت.

در حالی که روز چهارشنبه دلار به روند افزایشی خود ادامه داد، سکه تمام بهار آزادی راه کاهشی را گزینش کرد. سکه که روز سه شنبه با 10 هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و 233 هزار تومان رسیده بود، در پنجمین روز هفته 8 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای یک میلیون و 225 هزار تومان رسید. به این ترتیب، سکه در پنجمین روز هفته از قله ای که در هفتمین روز شهریورماه تجربه کرده بود، پایین آمد.

به گفته فعالان، روز گذشته پایین آمدن اونس از اوج یازده ماهه در بازارهای جهانی بااهمیت ترین عاملی بود که فلز گرانبهای داخلی را کاهشی کرد. طلای جهانی روز چهارشنبه تا ساعت 3 بعدازظهر تا قیمت هزار و 308 دلار پایین آمده بود. در این میان، عده ای باور داشتند سکه به علت نزدیکی به عید قربان روز پنج شنبه می تواند به بزرگراه افزایشی بازگردد.

ناهمسویی معامله‌گران

روز چهارشنبه، فضای بازار ارز آرام تر شد و قیمت دلار نوسانات کمتری را تجربه کرد. شاخص بازار ارز که روز سه شنبه با 15 تومان زیاد کردن به بهای 3 هزار و 868 تومان

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | بازیگران | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog